Kokosový olej a ochorenia

Kokosový olej a jeho využitie pri mnohých ochoreniach

Kokosový olej je olej, ktorý nevyužijete len v kuchyni, ale aj pri sprchovaní, alebo masáži. Je vynikajúci na výrobu domácich masiek na tvár, alebo masiek na vlasy, na výrobu pleťového krému, ale najviac je cenený pre jeho blahodarne účinky na zdravie.

Kokosový olej a srdcovocievne ochorenia:

Vysoký LDL cholesterol signalizuje, že v tele nie je niečo v poriadku a môže to viesť k vzniku aterosklerózy (kôrnatenie tepien). Pokiaľ konzumujete príliš veľa nezdravého tuku, tak tento tuk (lipidy a LDL cholesterol) putujú v krvi a pečeň sa ich nedokáže zbaviť, lebo je ich priveľa. Usádzajú sa na vnútornej strane tepien a vytvárajú plaky (zanášajú tepny). Takto vlastne vzniká ateroskleróza, následne hypertenzia alebo infarkt, trombóza, embólia, alebo dokonca porážka. Aby sme sa im vyhli, musíme začať redukovať potraviny, ktoré obsahujú trans tuky a nahradiť ich zdravým tukom, ktorý pomáha zvyšovať HDL cholesterol. HDL cholesterol pomáha odstraňovať LDL cholesterol.

Pokiaľ konzumujete kokosový olej, váš LDL cholesterol sa zníži a HDL sa zvýši. Ale je potrebné vysadiť všetky ostatné nezdravé tuky.

Konzumáciou kokosového oleja znižujete riziko srdcovocievnych ochorení.

Kokosový olej a neurodegeneratívne ochorenia ako Alzheimer:

Alzheimerova choroba je ochorenie, ktoré vzniká vo vyššom veku, ale nevyhýba sa už ani mladým. Je množstvo hypotéz, ktoré vysvetlujú vznik tohto ochorenia, ale mnohé hovoria práve o hromadení odpadov a toxínov medzi nervovými bunkami, ktoré blokujú prenos signálov, zároveň blokujú nervové bunky a tie sú nedostatočne vyživované a odumierajú. Okrem toho aj toxíny zabíjajú nervové bunky.

Kokosový olej pomohol mnohým pacientom s týmto ochorením a to aspoň pozastavením, alebo spomalením tohto ochorenia, alebo aspoň zmiernením príznakov a ďalších symptómov. Kokosový olej je tvorený strednými reťazcami, ktoré dokážu preniknúť do nervových buniek a dodať im výživu a energiu. Oleje s dlhými reťazcami sú omnoho ťažsie spracované ako oleje so strednými reťazcami ako kokosový olej.

Pomáha aj pacientom s autizmom, ktorých mozog má problém spracovať glukózu dostatočne a premieňať ju na energiu, tak potrebuje iný zdroj energie ako tuky so strednými reťazcami.

Existuje mnoho publikácií na tému kokosový olej a Alzheimerova choroba, alebo kokosový olej a autizmus. Aj vedci sa zaoberajú výskumami v tejto oblasti a pozitívnych správ a hypotéz, ako vlastne kokosový olej funguje u týchto pacientov pribúda.

Dermatologické ochorenia:

Kokosový olej je vynikajúci aj pri kožných ochoreniach ako ekzém, mykóza kože, alebo popáleniny zo slnka. Pokožku nie len upokojí a regeneruje, ale urýchľuje hojenie. Má silné anti-mykotické, anti-vírusové a anti-bakteriálne účinky.

Záver:

Kokosový olej by ste mali používať denne, pretože nie je iný olej, ktorý by mal toľko priaznivých účinkov na zdravie. Aj iné oleje ako orechový olej, olivový olej, avokádový olej sú veľmi prospešné, ale ani jeden z nich neobsahuje kyselinu laurovú, kaprilovú a kaprinovú, ktoré majú také množstvo priaznivých účinkov na množstvo ochorení a ani jeden z nich neobsahuje stredné reťazce, ktoré sú okamžitou energiou všetkých buniek.

Akciu na bio panenský kokosový olej nájdete tu