Probiobalance

V 1 grame je obsiahnutých 9 probiotických kmeňov a viac ako 2,5 mld probiotických baktérií.  Vyrábané špeciálnou technológiou, ktorá zabezpečuje prežitie mikroorganizmov pri izbovej teplote do 25˚C,  obsahuje aj probiotiká (FOS, inulín, maltodextrín), ktoré predstavujú živnú pôdu pre mikroorganizmy, FOS – frukto-oligosacharidy obsahujú krátke aj dlhé reťazce cukrov, ktoré zvyšujú aktivitu nielen baktérii z matrixu ale i v zažívacom trak­te,  obsahujú enzým – amyláza, ktorý produkuje zo základnej zmesi nutričné látky pre bifidobaktérie,  sú obohatené o špeciálny minerálový mix, ktorý zvyšuje aktivitu baktérii po prechode žalúdkom. Starostlivosť o kvalitnú mikroflóru v čreve, absorbciu živín a odstraňovanie škodlivín. Na prospech celého tela. Zdravie začína v čreve.

Probiotiká pozitívne ovplyvňujú: Zažívacie ťažkosti – zápcha, nafukovanie, plynatosť, hnačky, dráždivosť (zlepšuje stráviteľnosť potravy s lepšou absorpciou živín,  črevnú peristaltiku, zvyšujú nutričnú hodnotu potravín), zápalové črevné ochorenia ako je ulcerózna kolitída, Crohnova choroba. Rekonvalescencia – hlavne po liečbe antibiotikami a chemoterapiami. Liečba a prevencia Helicobactera pyroli. Udržujú  nádherne fungujúce  a čisté črevo.

Detoxikácia organizmu – potláčajú rast patogénnych baktérií v tele a obmedzujú tak produkciu toxických a karcinogénnych lá­tok,  upravujú metabolizmus, problematickú pleť a mykózy, zlepšujú vstrebávanie minerálov (Ca, Mg, Fe, Zn) a v hrubom čreve zlepšujú trávenie znížením pH.

Odporúčané užívanie: dospelí 1–3 g denne, tj. 2 – 6 kapsúl deti od 3 rokov : 0,5–1,5 g denne, tj. 1 –3 kapsuly

Použitie: kapsuly zapiť dostatočným množstvom vody

Kmene baktérií v 1 kps: Bifidobacterium infantis – 2 mg, Bifidobacterium lactis – 2 mg, Bifidobacterium longum – 2 mg, Enterococcus faecium – 2 mg, Lactobacillus acidophilus – 2 mg, Lactobacillus casei – 2 mg, Lactobacillus plantarum – 2 mg, Lactobacillus salivarius – 2 mg, Lactococcus lactis- 2 mg.

Nutričné informácie

100 g

1 kps/500 mg

Energetická hodnota

317 kJ/1325 Kj

1,6 kcal/6,6 kJ

Účinné látky

Bielkoviny

2%

2%

Tuky

<1%

<1%

Sacharidy

77%

77%

Vláknina

13%

13%

Upozornenie:

Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu! Skladujte v suchu pri teplote do 25°C, v dobre uzavretom obale, mimo dosahu malých detí. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Výrobok je vhodný pre celiatikov (ne­obsahuje zdroj lepku). Výrobok je vhodný pre diabetikov (je potrebné započítať príjem sacharidov do denných jednotiek). Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.