Kokosový olej BIO

Firma  Yalong Trade s.r.o. zístala prvá na Slovensku certifikát na  výrobok  "BIO Kokosový olej" z Ekologickej poľnohospodárskej výroby od inšpekčnej organizácie Naturalis (nájdete ich na www.naturalis.sk), certifikáty nájdete na konci stránky. AKO JEDINÝ GARANTUJEME 100% ORIGINÁL BIO KOKOSOVÝ OLEJ.

Získaný z čerstvých kokosových plodov pestovaných v organických záhradách oblasti Srí Lanka.

Určený na priamu konzumáciu alebo varenie ako náhrada masla a iných tukov - nezvyšuje hladinu tukov, cholesterolu a nezanáša cievny systém

 • Výborný na čistenie ústej dutiny - zabíja kandidu a plesne v ústnej dutine. /Rada zákazníka: Náš zákazník si ním dokonca umýva zuby, pretože má paradentózu a hovorí, že mu vybielil zubnú sklovinu./
 • Výborný na pokožku pri mykózových ochoreniach, alergických reakciách a u babatok na zapareniny
 • Výborný na pleť. Zvlhčí suchú pleť a predchádza vzniku malých vrások, ktoré sú v dôsledku dehydrovanej pleti. U existujúcich hlbokých vrások efekt nemá.

Ako si vybrať správny kokosový olej?

 • Rafinované kokosové oleje, ktoré nie sú panenské z prvého lisovania nemajú silnú kokosovú arómu a sú vhodné na vyprážanie. Hoci neobsahujú toľko zdraviu prospešných zložiek ako panenské kokosové oleje alebo čerstvé kokosové orechy, stále sú výbornym zdrojom nenasýtených mastných kyselín. Vyhnite sa hydrogenovaných rafinovaných kokosových olejov, ktoré sú silne škodlivé, pretože obsahujú syntetické trans-tuky. Rafinované kokosové oleje sú tie najlacnejšie.
 • Nerafinované kokosové oleje s názvami VIRGIN teda panenský alebo EXTRA-VIRGIN teda extra panenský je vlastne to isté. Sú z prvého lisovania bez akýchkoľvek pridaných farbív a konzervantov a pohybujú sa cenovo vyššie. Rozhodujúca je vôňa. Odporúčame si tematiku naštudovať aj na anglických stránkach. Následne kúpiť panenské kokosové oleje od rôznych výrobcov a určiť ten najlepší a cenovo priateľný ku kvalite. Prirodzená vôňa nemá byť výrazná a svedčí o nízkom záhreve oleja. Kokosové oleje, ktoré majú silnú arómu boli príliš zahriaté a majú výraznú vôňu. Každý výrobca ponúka inú kvalitu. Či máte záujem o organické kokosové oleje, so silnou alebo slabšou arómou, či na vyprážanie, alebo na priamu konzumáciu, to ovplyvňuje aj cenu. Organické patria medzi najdrahšie, a keď sú aj panenské (t.j.lisované za studena z prvého lisovania z čerstvých kokosov), tak je cena ešte vyššia. My Vám ponúkame kokosový olej, ktorý sa síce na vyprážanie hodí, ale bola by ho škoda, keďže v surovej forme ponúka toľko zdraviu prospešných látok a vyprážaním by sa len zničili.

Čistý bez akýchkoľvek pridaných ingrediencií alebo farbív.  Spracovaný ručne pri teplote 40 stupňov, aby sa nepoškodil chemickymi zmenami.

Termín "lisovaný za studena" znamená, že produkt bol spracovaný pri teplote nižšej ako 49 stupňov C. Oleje označované ako "lisované za studena" nie sú v skutočnosti lisované za studena, pretože pri spracovaní je potrebné ich ohriať na určitú teplotu, ktorá sa líši, či ide o olej olivový, kokosový, alebo iný olej. Kokosový olej od našej spoločnosti je lisovaný za studena, aby si uchoval nutričné hodnoty a výrobca garantuje, že nepresiahol teplotu vyššiu ako 40 stupňov C.

Balenie: 400ml fľaška
Obsah oleja: 390ml

Výhody:

 • Lisovaný za studena
 • Prirodzená vôňa
 • Nerafinovaný
 • Nehydrogenovaný
 • Bez geneticky modifikovaných látok
 • Bez farbív a konzervantov

 

Obsahuje:

Kapronová kyselina 0,2%
Kyselina kaprylová 7.8%
Kyselina kaprinová 6.5%
Kyseliny laurovej 50.6%
Kyseliny myristovej 19.5%
Kyselina palmitová 6.5%
Kyselina stearová 1.9%
Kyselina olejová 4.5%
Kyselina linolová 2,5%

Nutričná hodnota na 14ml:
Kalórie 125Kcal
Tuky 14g
Cholesterol 0g
Sodium0g 0g
Uhľohydráty0g 0g
Bielkoviny 0g

 

Kyselina laurová je prírodný saturovaný tuk. Je veľmi prospešná pre zdravie. Znižuje hladinu cholesterolu, ochraňuje srdce a má anti-bakeriálny a anti-vírusový účinok.


Kyselina kaprylová je prírodný saturovaný tuk, ktorý sa nachádza v kokosových orechoch a materskom mlieku. Bojuje účinne proti kandide, ktorá sa môže namnožiť v tráviacom trakte, keď konzumujete príliś veľa sladkého, alkoholu, alebo múčných jedál. Keď sa vám na jazyku objaví biely povlak, znamená to, že sa vám kandida rozmnožila z tráviaceho traktu až na jazyk. Kandida neriešená dlhodobo môže spôsobiť krvácanie do brušnej dutiny, hnačky, depresie a chronickú únavu. Máte kandidu, keď ste závislý na sladkom a máte biely jazyk. Kyselina kaprylová zabíja aj hubové infekcie na koži.

 

Kokosový olej sa používa na rôzne účely napríklad v kozmetických aplikáciách, starostlivosti o vlasy a pleť, na priamu konzumáciu a udržiavanie zdravej hladiny cholesterolu, pri chudnutí, zvýšenie odolnosti organizmu, pre lepšie trávenie a látkovú výmenu, pri ochoreniach obličiek a kardiovaskulárnych ochoreniach ako vysoký krvný tlak, diabetes, alebo iných ochoreniach ako HIV, rakovina, zubné ochorenia a pre pevnosť kostí. Slúži ale aj ako prísada do paliva pre autá a môže mať vynikajúcu kvalitu a môže byť aj toxický. Najlacnejšie oleje nemajú ani jasnú bielu farbu a ani príjemnú vôňu a nesmú sa používať na konzumáciu človekom. Použitie závisí od technológie akou sa kokosový olej vyrába.

Len kvalitný, biely, voňavý Virgin kokosový olej lisovaný za studena z kokosových orechov, ktoré ak sú pestované v ekologickej poľnohospodárskej oblasti sa môžu označovať značkou BIO a EKO, tak takýto olej spĺňa tie najvyššie požiadavky na konzumáciu človekom. Práve takýto olej vám ponúkame a jeho konzumácia prináša množstvo benefitov pre vaše zdravie.

Výhody kokosového oleja možno pripísať prítomnosti zložiek t.j. kyselina laurová, kyselina kaprinová a kyseliny kaprylová, ktoré majú antimikrobiálne, antioxidačné, protiplesňové, antibakteriálne a upokojujúce vlastnosti.

Starostlivosť o pleť: Pôsobí ako účinný krém pre všetky typy vrátane suchej pokožky bez vedľajších účinkov. Kokosový olej je teda bezpečné riešenie ako prevencia vysušovania a odlupovania kože, spomalenie tvorby vrások, doplňujúca liečba kožných ochorení ako psoriáza, dermatitída, ekzémy a iné kožné infekcie. Preto je kokosový olej základná zložka rôznych výrobkov pre starostlivosť o telo, ako sú mydlá, pleťové vody, krémy a pod, ktoré slúžia na starostlivosť o pleť. Kokosový olej tiež pomáha v prevencii predčasného starnutia a degeneratívnych ochorení vďaka jeho antioxidačným vlastnostiam.


Choroby srdca: Kokosový olej je prospešný pre srdce. Obsahuje asi 50% kyseliny laurovej, ktorá pomáha pri prevencii rôznych ochorení srdca, vrátane vysokej hladiny cholesterolu a proti vysokému krvnému tlaku. Z kyseliny laurovej sa v tenkom čreve tvorí monolaurín, ktorý je látkou podporujúcou ľudskú imunitu a funciu imunitného systému.
Nasýtené tuky prítomné v kokosovom oleji nie sú škodlivé. Naopak, napomáha znižovať výskyt poškodení tepien a tým napomáha v prevencii aterosklerózy. Hlavný účinok sa dosahuje tým, že kyselina kaprilová stráviteľná našimi bunkami funguje protifungicídne a tak rôzne druhy plesní, kandidy a hubovité mikroorganizmy, ktoré sú hydrofóbne ak sa obalia touto olejovotou zložkou kokosového oleja tak hynú. dochádza o obmedzeni dýchania a príjmu živín a následne tieto mikroorganizmy hynú. Podobne to robia poľnohospodári na jar, keď olejovité postreky obaľujú hubovité štruktúry a bránia ich metabolizmu na rastlinách v sadoch a záhrade. Niektoré produkty na postrek rastlín obsahujú aj technickú kyselinu kaprilovú, ktorá sa nachádza aj kokosovom oleji, táto z kokosového oleja je vhodná pre konzumáciu človekom. A tak sa dosahuje konzumáciou kokosového oleja pokles výskytu spórov kandidy a plesní v tele človeka nastáva postupne zlepšovanie zdravotného stavu.

Chudnutie: Kokosový olej môže byť veľmi užitočný pri podpore a úsilí o zníženie hmotnosti, pretože obsahuje krátke a stredne dlhé reťazce mastných kyselín. Je ľahko stráviteľný a reguluje správne fungovanie štítnej žľazy. Zvyšuje telesný metabolizmus preto ľudia žijúci v tropických pobrežných oblastiach, ktorí jedia každý deň kokosový olej nie sú zvyčajne obézni. Pokles kandidy v tele človeka taktiež prináša obvykle pokles hmotnosti v dôsledku zníženia objemu naviazanej vody v tele človeka.


Trávenie: Kokosový olej pomáha pri zlepšovaní trávenia. Eliminuje premnoženú kandidu na stenách a sklizniciach čriev a tak sa nastoľuje pre človeka priaznivejšia mikroflóra v črevách. To posúva imunitu k lepšiemu, pretože 60% imunity človeka je v črevách a celkovo je tam 100násobne viac benefičných baktérií ako má naše telo všetkých bubiek dohromady. Nasýtené tuky prítomné v kokosovom oleji majú antimikrobiálne vlastnosti a pomáhajú celkovými efektymi pri eliminácii patogénnych baktérií, plesní, parazitov, atď, ktoré spôsobujú zažívacie problémy. Sekundárne tak kokosový olej tiež pomáha pri vstrebávaní živín z potravy.


Imunita: Posilňuje imunitný systém, pretože obsahuje látky ktoré majú antifungálne, antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Slúži ako prevencia ochorení ako herpes, chrípka, cytomegalovírus, a niektoré zdroje udávajú aj HIV. Kokosový olej napomáha eliminovať vírusy, ktoré spôsobujú chrípku, osýpky, hepatitídu, herpes a baktérie, ktoré spôsobujú vredy, krčné infekcie, infekcie močových ciest, zápal pľúc, kvapavku atď.
Kokosový olej je tiež účinný na plesne a kvasinky, ktoré spôsobujú kandidózu, pásový opar, na nohách, drozd, zapareniny atď.


Liečba infekcií: Pri aplikácii na infikované miesto vytvorí chemickú vrstvu, ktorá chráni infikované časti tela od vonkajšieho prachu, vzduchu, húb, baktérií a vírusov. Kokosový olej je veľmi účinný na plesne medzi prstami, na nechtoch a iných častiach tela, stačí párkrát potrieť a tieto hynú a miznú. Taktiež modriny sa lepšie vstrebávajú, pretože sa urýchľuje proces hojenia a náprava poškodených tkanív prebieha lepšie.


Aj keď kokosový olej nie je liek ale potravina, jeho vlastnosti sa dajú využiť aj v prevencii ochorení:
Napríklad u ochorení pečene znížuje pracovné zaťaženie pečene a tiež zabraňuje hromadeniu tuku, pomáha u ochorení obličiek a žlčníka, podporuje rozpúšťanie žlčníkových kameňov, pri pankreatitídach je kokosový olej je tiež užitočný, pri diabete: kokosový olej pomáha pri kontrole hladiny cukru v krvi a zlepšuje vylučovanie inzulínu. Pomáha tiež pri efektívnom využití glukózy v krvi, a tým prevencii a liečbe cukrovky. Zdravie kostí: Ako už bolo spomenuté, kokosový olej zlepšuje schopnosť nášho tela absorbovať dôležité minerály. Patrí medzi nich vápnik a horčík, ktoré sú nevyhnutné pre vývoj kostí. Je veľmi užitočný pre starších ľudí ako prevencia osteoporózy. Sekundárne napomáha udržiavať správnu acidobázickú rovnováhu elimináciou kandidy, ktorá človeka silne zakysľuje a tak oberá telo o cenné zásadité látky, ktoré sa spotrebovávajú na viazanie metabolitov kandidy. Súvisí s tým aj zdravie chrupu. Vápnik je dôležitý prvok prítomný v zuboch. Vzhľadom k tomu, že kokosový olej napomáha vstrebávaniu vápnika v tele, pomáha pri získavaní zdravého chrupu. : Obsahuje menej kalórií než iné oleje, tuk sa ľahšie premieňa na energiu a nehromadí sa v cievach. Zvyšuje vytrvalosť a výkon užívateľov.

Použitie:

Nič však netreba preháňať, a tak doporučujeme užívanie veľa malých dávok, čo môže mať vynikajúci účinok na človeka jeho zdravie. Ak si prestudujete dávkovanie kyseliny kaprilovej, ktorá sa predáva aj v tobolkách napr. 1000mg a v protikandidových kúrach sa koznumuje cca 2x denne, tak tomu odovedá zhruba dve čajové lyžičky kokosového oleja denne, ktoré si môžte vychutnať rozpustením na jazyku, čím čistíte ústnu dutinu od kandidy a doporučujeme to najmä pri plesnivom jazyku čo si vete skontrolovať v zrkadle a poznáte to aj podľa toho, že sliny sú ťahavé a nie tekuté. Vieto ho však použiť aj natrením na chleba s cibuľkou alebo bez nej a vychutnať si jeho chuť podobne ako bravčovú mať. Treba vedieť, že pri teplote 25°C sa mení konzistencia oleja z tekutej na tuhú a naopak. Pri silných kandidózach si dávku primerane zvýšte, nie je to škodlivé ale naopak kandida rýchlejšie ustúpi. U domácich miláčikov sa v oblastich brucha alebo v miestach ktoré zle schnú a udržiava sa v nich vlhko, môžu sa taktiež objaviť hubovití škodcovia a tak pretretie kokosovým olejom im čistí kožu a škodcovia rýchlo hynú. Nakoniec si to aj tak vylížu dočista z brucha dole a tak sa im to dostáva aj do tráviaceho traktu a na jazyk a aj takto sa im sa zlepšuje zdravotný stav.

OTÁZKA OD ZÁKAZNÍČKY 23.07.2013:DOBRÝ DEŇ, PROSÍM VÁS, NEVIEM ČI SA OPÝTAM SPRÁVNE ALE MÔJ GYNEKOLÓG MI ODPORUČIL KOKOSOVÝ OLEJ NA INTIMNE PARTIE, ŽE MI POMÔŽE NA BAKTÉRIE A SUCHÚ POKOŽKU. PROSÍM TÝKA SA TO TOHTO OLEJA?KINGRAY® 100% BIO VIRGIN KOKOSOVÝ OLEJ 400ML, ĎAKUJEM
ODPOVEĎ: DOBRÝ DEŇ,VÁNO NÁŠ OLEJ MÁ ANITIMYKOTICKÝ, TEDA PROTIPARAZITICKÝ ÚČINOK, ZABÍJA SPÓRY KANDIDY. NÁŠ OLEJ JE VHODNÝ AJ NA KONZUMÁCIU NAPRÍKLAD NATRETÝ NA CHLIEB, VTEDY LIKVIDUJE KANDIDU V TRÁVIACOM TRAKTE.VDOPORUČUJEME POUŽÍVAŤ AJ NAŠE VLOŽKY BIOANION POČAS DVOCH TROCH MESIACOV.