Cordyceps

NAJLEPŠIA CENA NA TRHU NA 100 KAPSÚL PO 500mg

Čo je Cordyceps Sinesis Mycelium? Cordyceps Sinesis je huba, ktorá sa používa v Čínskej tradičnej medicíne ako prírodné širokospektrálne antibiotikum.

Odkiaľ Cordyceps Sinesis Mycelium pochádza? Nachádza sa v Tibete a v Číne vo vysokých nadmorských výškach. V tomto prípade hovoríme o divo rastúcom Cordycepse. Cordyceps od spoločnosti Kingray je odroda z Tibetu, ale výrobca ho pestuje v špeciálne upravených a sterilizovaných miestnostiach. Spracováva sa najmodernejšou technológiou a biotechnológiou dvojstupňovým druhotným fermentovaním, pričom sú vylúčené živé elementy, ktoré sa nachádzajú v divom Cordycepse, ako napríklad cordycepin, amino kyseliny, polysacharidy, SOD aťd., čo výrazne zvyšuje liečebný efekt fermentovaného cordycepsu.

Je to výživový doplnok alebo liek? V Číne a Tibete sa používa viac ako 1200 rokov pre jeho liečivé účinky. Číňaňia veria, že pôsobí liečivo na všetky ochorenia a je oficiálne uznávaný Čínskou tradičnou medicínou a Tibetskou medicínou. Jeho výskyt v modernej medicíne jeho účinok tiež potvrdzuje.

Akú kvalitu Cordycepsu ponúka spoločnosť Kingray? Testovali sme vzorky viacerých čínskych výrobcov. Tento cordyceps je vysoko hodnotený v Číne a predávaný v lekárňach západnej medicíny ako aj lekárňach Čínskej tradičnej medicíny. Číňania ho používajú spolu s hubou Reishi dokonca na liečbu malígnych nádorov a výsledky počas testovania boli viditeľné po 4 mesiacov. Všetky hodnotenia sú doložené výrobcom.

Aké balenie vám ponúkame? Balenie cordycepsu obsahuje 100 kapsúl. Jedna kapsula obsahuje 500mg čistého ultra-jemného fermentovaného Cordycepsu Sinesis Mycelium.

Aké je využitie Cordycepsu všeobecne? Ovplyvňuje mnohé systémy ľudského organizmu, zahŕňajúc obehový, respiračný a imunitný systém, ako aj pečeň, obličky a rozmnožovacie orgány. Používa sa aj ako pomocná látka v prípade onkologických ochorení.

Aké sú kontraindikácie? Doteraz neboli zistené žiadne kontraindikácie. Kedže nebol testovaný efekt Cordycepsu na tehotné  a dojčiace ženy a doteraz nie sú dostupné žiadne relevantné materiály, neodporúčame Cordyceps užívať v prípade gravidity a dojčenia.

Pomôže Cordyceps v prípade obličkových ochorení? Cordyceps pôsobí priaznivo na funkciu obličiek u zdravých ľudí a zmierňuje chronické obličkové ochorenia u pacientov. Po užívaní cordycepsu krvný kreatinín a močový nitrogén klesá, hemoglobín narastá. To vedie následne k zlepšeniu funkcie obličiek.Okrem toho zvyšuje libido, pôsobí proti hypoxii, únave a má priaznivý vplyv na prostatu.

Pomôže v prípade chronickej bronchitídy a iných dýchacích problémoch? Cordyceps vplýva priaznivo na bronchitídu, pretože rozšíri priedušky a uvoľní kašeľ. Okrem toho priaznivo pôsobí na astmatikov a zabraňuje vzniku empfyzému.

Aké sú jeho účinky na imunitu? Cordyceps zlepšuje schopnosť fagocytózy u makrofágov. Makrofágy sú bunky, ktoré zabezpečujú ochranu organizmus pred baktériami a inými cudzorodými látkami. Cordyceps zlepšuje schopnosť namnoženia lymfocytov. Keď sa v organizme nachádza antigén alebo cudzí proteín, lymfocyty sa namnožia, aby mohli napadnúť cudzorodú bunku. Cordyceps zvyšuje významne túto schopnosť u lymfocytov. Cordyceps stimuluje produkciu T lymfocytov. Lymfocyty T sú druh lymfocytov, ktoré vznikajú v kostnej dreni ako nezrelé bunky. Dozrievajú v týmuse . Majú regulačnú funkciu a pri styku s cudzorodou látkou produkujú látky na podporu činnosti ostatných leukocytov. Pre hore spomenuté vplyvy je nemožné spochybniť jeho vynikajúce účinky na imunitu špecifickú a nešpecifickú.

Aké sú účinky cordycepsu na rakovinu? Cordyceps nie len že má protirakovinové účinky, ale redukuje negatívne vplyvy chemoterapie a rádioterapie.

Aké má Cordyceps účinky na pečeň? Cordyceps zlepšuje funkcie pečene a významne pomáha pacientom s cirhózou pečene a pečeňovým ascitesom.

Prečo sa hovorí, že Cordyceps je “prírodné antibiotikum”? Cordyceps sa používa na liečbu infekčných ochorení a má účinky ako chemické antibiotikum, pretože má anti-bakteriálne účinky, anti-vírusové účinky a proti-zápalové účinky.

Môžu ho užívať aj cukrovkári? Áno, pretože reguluje metabolické procesy vrátane metabolizmu cukrov a preto je odporúčaný aj diabetikom, pričom v Číne ho diabetici aktívne užívajú.

Ako Cordyceps pôsobí na sexuálne orgány? V Číne sa testoval účinok Cordycepsu na ľudí so zníženou sexuálnou aktivitou. Užívali Cordyceps 3g/denne počas 2 mesiacov. Došlo k nárastu 17-ketosterodoidov v moči, pretože pôsobí na hormonálny system a ovplyvňuje sexuálne cetrum v mozgu a sexuálne orgány.

Ako pôsobí na liečbu hyperlipidémie? V Číne sa testoval účinok Cordycepsu na 273 pacientoch. Pacientom klesli triglyceridy po 1 mesiaci užívania. Polovica pacientov, ktorá užívala 3g/denne mala výrazný pokles v celkovom cholesterole a triglyceridov, a významný nárast HDL.

Ako pôsobí proti starnutiu? U starších pacientov sa zlepšuje prekrvenie (odolnosť na chlad zlepšená), klesá únava, zlepšený Tinnitus (zníženie pískania v ušiach), zlepšená nyktúria a amnézia. U pacientov dochádza k násastu aktivity superoxidu dismutázy, čo je dôležitý faktor pre odstraňovanie voľných radikálov z organizmu, ktoré sú príčinou rýchleho starnutia buniek v organizme – antiaging efekt.

Aké vedľajšie účinky sa môžu počas užívania Cordycepsu objaviť? Väčšina ľudí nepociťuje žiadne vedľajśie účinky. U niektorých ľudí sa môže objaviť nevoľnosť, žalúdočné ťažkosti a sucho v ústach. Vedľajšie účinky by sa mali po pár dňoch vytratiť.

Aké účinky sa dosahujú v prípade srdcovej arytmie? V Číne sa testoval účinok na 38 pacientoch s rôznym druhom arytmie. Pozitívne účinky sa dosiahli v liečbe tachykardiálnej a bradykardiálnej srdcovej arytmie, pričom s nárastom dĺžky liečby Cordycepsom stúpalo aj zlepšenie srdcovej arytmie. U pacietov so supraventikulárnou arytmiou sa stav zlepšil čiastočne alebo úplne – viditeĺné na EKG.