Mozgová príhoda

BIOquant a mozgová príhoda

BIOquant je prístroj, ktorý pomáha pri liečbe aterosklerózy a hypertenzii a tým zároveň slúži ako prevencia srdcového infarktu, mozgovej príhody a trombózy. Mozgová príhoda je ischemická porážka, ktorá vzniká zablokovaním krvnej cievy, ktorá prináša okysličenú krv do mozgu. Musíme rozlišovať niekoľko typov:

  • Ischemické porážky podmienené znížením prietoku krvi v mozgu
  • Hemoragické porážky, kedy dochádza ku krvácaniu v mozgu
  • Trombózy venóznych splavov

Hlavnou príčinou je vytvorenie blokády v cieve kvôli ateroskleróze. To znamená že v niektorej cieve na jej stene sa nahromadil plak, ktorý zhoršuje prietok krvi. Na stene sa hromadia látky ako cholesterol a tuky a cieva sa postupne zanáša.  Môže dôjsť k jej zablokovaniu kvôli nahromadeniu plaku, alebo sa časť plaku otrhne a vytvorí sa krvná zrazenina, ktorá zablokuje cievu. Takéto cievy sú aj málo pružné a ich elasticita je narušená.

Príznakom mozgovej porážky môže byť náhla strata nejakého vnemu, ako zraku, sluchu, čuchu, alebo oslabnutie nejakej končatiny, problémy s rovnováhou, až dokonca bezvedomie.

Dôležitá je prevencia. Ak máte zvýšený cholesterol, alebo triglyceridy, odporúčame diétu a zaradenie kardio činností. Je vhodné aj používanie prístroja BIOquant ktorý pomáha pri liečbe aterosklerózy a hypertenzii a tým zároveň slúži ako prevencia srdcového infarktu, mozgovej príhody a trombózy. BIOquant je kontrindikovaný pri hemoragických stavoch a krvácaní.