bioquant a cukrovka

Cukrovka

BIOquant a cukrovka

Prístroj BIOquant laserové ožarovanie krvi  môže pri cukrovke (odborne Diabetes Melitus) výrazne pomôcť zlepšením mikrocirkulácie krvi v organizme ako i pankrease, lepšou viskozitou, reológiou krvi a lepším prúdením krvi.

Cukrovka alebo Diabetes je ochorenie, ktoré trápi starších, ale už aj mladších ľudí. Často je spojená s nezdravou životosprávou a zároveň zlým stavom krvi.

Základná príčina je charakterizovaná neadekvátnou produkciou alebo využitím inzulínu, ktoré spôsobujú zvýšené hodnoty glukózy v krvi a v moči, silný smäd, stratu hmotnosti a niekedy aj deštrukciu malých krvných ciev, čo môže viesť k mnohým komplikáciám.

Inzulín je hormón produkovaný pankreasom Langerhansovými ostrovčekmi, beta bunkami.  Ovplyňuje využitie glukózy bunkami tela na produkciu energie. Bunky nevedia premeniť glukózu na energiu bez inzulínu.

 • Ak telo neprodukuje inzulín, je to prvý typ diabetu.
 • Niekedy, aj keď je inzulínu dostatok, ostatné bunky neragujú primerane a nevedia využiť glukózu na energiu, čo je diabetes druhého typu.
 • Potencionálne reverzibilný diabetes (tento stav sa dá ešte zvrátiť) môže nastať, keď sú hladiny vyššie ako normálne, ale nie dosť vysoké na zaradenie pod diabetes alebo v tehotenstve. V tehotenstve sa to označuje ako gestačný diabetes )

Cukrovka / Diabetes 1 typu:

 • Je to od inzulínu závislý diabetes,  (diabetes mladých ), je ťažkou formou diabetes mellitus, v ktorom je produkcia inzulínu beta buniek pankreasu narušená, ktorá obvykle vedie v závislosti od externe podávaného inzulínu.
 • Nástup ochorenia  sa zvyčajne vyskytuje pred dosiahnutím veku 25 rokov.
 • Niektorí veria, že vznik tohto ochorenia je geneticky dané, ale mnohí lekári hovoria o vzniku ochorenia po prekonaní nejakého vírusového ochorenia, ktoré rozbehlo auto-imunitné procesy v organizme, keď telo začalo ničiť zdravé bunky. Keď v tele odumrie 90 percent B buniek pankreasu, pacienti pociťujú smäd, zhoršenie koncentrácie, časté návštevy toalety atď.

Cukrovka / Diabetes 2 typu:

 

 • Je to od inzulínu nezávislý diabetes, ( diabetes dospelých ), je to mierna niekedy asymptomatická forma diabetes mellitus.
 • Vyznačuje sa zníženou citlivosťou tkanív na inzulín a niekedy býva spojená so zhoršenou funkciou beta buniek.
 • Prejavuje sa obezitou a často je liečiteľná diétami a cvičeniami.
 • Jedná sa o stav, keď v tele nastáva nerovnováha medzi produkciou inzulínu v B bunkách pankreasu a reakciou tkanív na inzulín. Zo začiatku telo produkuje viacej inzulínu a hodnoty krvného cukru sú v normále. Neskôr bunky v pankrease sú oslabené a postupne zlyhávajú. Vtedy hladina inzulínu v krvi klesne a hodnoty krvného cukru sa zvýšia.

Sprievodné komplikácie cukrovky súvisia s poškodeniami ciev a zhoršenou mikrocirkuláciou krvi, teda výživov orgánov a tkanív. Predovšetkým sú citlivé oči, dolné končatiny, obličky a nervové bunky. Dochádza o ochoreniam ako:

 • Nervové ochorenia ako neuropathia
 • Ochorenia očí ako glaukóm
 • Ochorenia kože ako otvorené rany
 • Ochorenia obličiek

Výsledkom zanedbania ochorenia a jeho liečby môžu byť amputácie, otvorené rany predkolenia, postihnutie obličiek až po dialýzu, zhoršovanie videnia až po oslepnutie a postih nervového tkaniva.

BIOquant laserové ožarovanie krvi môže napomocť zlepšeniu oboch typov v počiatočných fázach, kde zlepšenie vlastností krvi môže napomocť činnosti pankreasu a produkcii inzulínu ako i v reverzibilnej forme diabetu. V neskorších fázach môže napomáhať s cievnymi komplikáciami spojenými s daiabetom, ktoré spôsobujú cez cievne komplikácie pooškodenia horeuvedených orgánov a ich tkanív.  Zlepšenie vlastností krvi prispieva k zlepšeniu metabolizmu glukózy celotelovo.

Zdroje a štúdie poskytujeme pri osobnej konzultácií.