Ateroskleróza a Alzheimerova choroba, čo majú spoločné?

Ateroskleróza a Alzheimerova choroba, čo majú spoločné?

Oba ochorenia majú spoločné neschopnosť buniek odnášať odpadové látky, ktoré sa potom hromadia medzi bunkami, alebo dokonca aj v bunkách.

Ateroskleróza a plak

Ateroskleróza je vznik plaku na vnútornej strane steny tepny. Tento plak sa vytvára z nadmernej konzumácie nevhodných potravín ako trans tuky, sladkosti mastné jedlá atď. Napríklad, ak konzumujete nadmerné množstvo cholesterolu, tak sa LDL cholesterol usádza na stene tepny a zužuje ju a upcháva. Toto vedie k ochoreniam ako hypertenzia, infarkt, porážka, trombóza, embólia atď.

Ako vyzerá ateroskleróza môžete vidieť na obrázku dole:

Postupnosť:

  1. Oxidácia (nízke riziko ochorenií)
  2. Tvorba plaku, ktorá vytvára zhrubnutie cievnej steny dovnútra a zápal (stredné riziko ochorení)
  3. Tvorba aterosklerotického plaku, ktorý je zmesou bielych krviniek makrofágov (tie bojujú so zapálenou stenou tepny), lipidov a cholesterolu (vysoké riziko ochorení)
  4. Ruptúra plaku (otrhnutie časti plaku, vysoké riziko ochorení)
  5. Tvorba krvnej zrazeniny, ktorá upchá srdcovú tepnu-srdcový infarkt, mozgovú tepnu-porážka, dostane sa do pľúc-embólia, cievy v dolných končatinách-trombóza žíl.

Nato, aby ste odstránili tento usadený odpad, resp. plak, je potrebné zmeniť životný štýl.

Ak máte problém s tlakom, to znamená, že už trpíte na aterosklerózu v nejakej tepne.  Mali by ste začať používať bioquant pravidelne. Bioquant, laserové ožarovanie krvi, aktivuje enzýmy, ktoré rozpúšťajú nánosy na stenách ciev a zlepšujú ich elasticitu. Tým, že tento prístroj používate odstraňujete plak postupne, až sa ho zbavíte úplne. Avšak je potrebné aj pravidelné pitie čistej vody, minimalne 2 litre denne ako aj úprava životosprávy.

Kokosový olej zvyšuje HDL cholesterol

Druhou vecou je úprava stravy. Znížte príjem nezdravých a mastných jedál a nezdravé tuky nahraďte kokosovým olejom. Kokosový olej zvyšuje HDL cholesterol, to je ten dobrý cholesterol, ktorý funguje ako vysávač. Putuje v krvi a hľadá LDL zlý cholesterol, ktorý odnáša z krvi preč do pečene. Konzumáciou kokosového oleja, nie len že zvyšujete HDL cholesterol a znižujete LDL cholesterol, ale zároveň aj chudnete.

Alzheimerova choroba a plak

Alzheimerova choroba je ochorenie, ktoré postihuje starších ľudí, ale nevyhýba sa už ani mladým. Jedná sa o ochorenie, keď zanikajú resp. odumierajú neuróny a mozog pomaly umiera. Mnohí vedci sa opierajú o teóriu vzniku plakov, ale nie plakov, ako sú pri ateroskleróze na stenách tepien, ale plakov Amyloidu Beta a spletí tau, ktoré vznikajú medzi nervovými bunkami, alebo aj v nich, a narúšajú prenos signálov, ale aj prenos výživy neurónov.

Dole na obrázku vidíte plak v mozgu, nachadzajú sa tam spleti tau a plak amyloidu beta, ktorý sa u pacientom s Alzheimerovou chorobou rozširuje

Obrázok zdravých nervových buniek a buniek napadnutých plakom u pacienta s Alzheimerovou chorobou

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokosový olej, nová nádej

Mnohé štúdie uvádzajú zlepšenie výživy neurónov konzumáciou kokosového oleja a následne dochádza k zlepšeniu symptómov tohto ochorenia. Aj keď sa nedá vyliečiť, ale dá sa spomaliť jeho priebeh a zredukovať jeho symptómy. Kokosový olej v štúdií u myší bol aplikovaný na napadnuté neuróny. Neuróny, ktoré boli liečené kokosovým olejom boli schopné sa regenerovať a neuróny, ktoré neboli liečené odumreli. Jedná sa o to, že kokosový olej je jediný so strednými reťazcami a ako jediný olej dokáže byť okamžitou energiou neurónov.

Bioquant a zlepšenie reológie krvi

Ďalšou pomocou je použitie bioquantu. Bioquant upravuje krvnu reológiu a výživu všetkých buniek. Takisto bioquant zlepšuje odnos odpadových látok z tela, zlepšuje okysličovanie krvi, buniek a všetkych orgánov vrátane mozgu a neurónov.

Záver:

Odnášanie odpadových látok je veľmi dôležité. V prípade, že krvinky a cievy nie sú v dobrom stave, odnášanie odpadov je sťažené a postihuje to pomaly celé telo. Pokiaľ máte červené krvinky pospájané v ruličkách vďaka lipidoproteínovým väzbám, krvinky nie sú schopné naviazať kyslík, tak akoby mali. Bioquant a kokosový olej je alternatíva, ktorá vám môže pomocť buď ako prevencia týchto ochorení, alebo pri zlepšovaní symptómov a rozvoja Alzheimerovej choroby.

Linky a zaujímavé odkazy: