Laser proti bolesti STP

STP Laser

Tento laser bol vyvinutý, aby vám umožnil ošetrovanie bolesti v pohodlí vášho domova. Infračervený laser s vlnovou dĺžkou 830nm a intenzitou 60mW preniká do hĺbky okolo 4cm. Pomáha regenerovať poškodené tkanivá a vyvoláva proces biostimulácie. Pomáha pri liečbe bolesti svalov, kĺbov a reumatických stavov.

Pomáha pri:

 1. 1. BOLESTI: chronické a akútne bolesti svalov a kĺbov, reuma, artritída, osteoporóza, osteoartritída, menštruačné bolesti, bolesti pri poranení pri športe, natiahnuté svaly a šlachy
 2. 2. ZÁPALY: liečba akútnych a chronických zápalov
 3. 3. HOJENIE: po úraze a operáciách

Toto zariadenie používa infračervené neviditeľné laserové svetlo pre ústup od bolestí. Lekári po celom svete  používajú laserové svetlo na ošetrenie bolestivých stavov v ich klinikách už veľa rokov. Tento laser bol vyvinutý, aby Vám umožnil ošetrovanie bolesti v pohodlí Vášho domova.

Ako to funguje?

AKO POMÁHA PRI LIEČBE BOLESTI:

Pri ožarovaní bolestivého miesta STP Laserom dochádza k nasledovným biologickým procesom (potvrdené množstvom klinických štúdií):

 1. 1. Zvýšenie beta-endorfínov: Pri ožiarení postihnutého miesta dochádza k nárastu beta-endorfínov lokálne a postupne systémovo (v celom tele). Tento endogénny peptid je zodpovedný za ústup bolesti pri rôznych poraneniach.
 2. 2. Blokovanie depolarizácie C-vláken a aferentných nervov: Laserové ožarovanie potláča povzbudenie C-vláken v aferentných nervoch. Nervy, ktoré obsahujú aferentné vlákna vedú informácie do centra. Aferentné vlákna hlásia do centra bolestivé podnety. Laserovým ožarovaním dochádza k upokojeniu bolesti.
 3. 3. Zvýšená tvorba NO (oxid dusnatý): NO je molekula, ktorá reguluje krvný tok. Má priamy a nepriamy dopad na bolesť. Priamy: NO ako významný neurotrasmiter ovplyvňuje činnosť nervových buniek. Nepriamy: NO sa pokladá za jednu z najdôležitejších vazodilatačných látok , ktorá sa podiela na regulácií cievnej rezistencie a krvného tlaku. Nepriamo podporuje prekrvenie a okysličenie nervových buniek.
 4. 4. Normalizácia iónových kanálov: Významné zmeny v koncentrácií  Ca++, NA+, K+ prinášajú útlm bolesti.
 5. 5. Nárast uvoľňovania acetylcholínu: ACH je organická látka, ktorá funguje ako neurotransmiter. Laserovým ožarovaním dochádza k normalizácií nervových prenosov v nervovej sústave.

AKO POMÁHA PRI LIEČBE AKÚTNYCH ZÁPALOV:

 1. 1. Stabilizácia bunkových membrán: Významné pozitívne zmeny v Ca++, NA+, K+ a normalizácia iónových kanálov.
 2. 2. Nárast ATP: Laser zlepšuje tvorbu a syntézu ATP, ktorá je dôležitá pri všetkých biologických procesoch.
 3. 3. Stimulácia vazodilatácie cez nárast látok ako histamín, NO (oxid dusnatý) a serotonín: Laser zlepšuje prenos výživy a kyslíka k bunkám, zlepšuje bunkovú reparáciu (obnova poškodených tkanív a buniek), zlepšuje odstraňovanie odpadových látok z tela.
 4. 4. Zlepšená aktivita bielych krviniek: Laser normalizuje a posilňuje lymfocyty ako T-helper a T-supressor.
 5. 5. Znižovanie interleukínu: Ak prevažujú napr. cytokíny podporujúce zápalové procesy, resp. ak je k dispozícii príliš málo cytokínov brzdiacich zápalové procesy, dôjde ku chronickému zápalu. Ochoreniami, pri ktorých je narušená rovnováha cytokínov, sú psoriáza, Morbus Crohn a reumatoidná artritída. Laser normalizuje a znižuje tvorbu takýchto cytokínov.

AKO POMÁHA PRI HOJENÍ RÁN A POOPERAČNÝCH STAVOV:

Ako funguje hojenie rán a stavov po úrazoch a operácií:

 1. Posilnenie imunity: Laser stimuluje aktivitu neutrofilov, monocytov a lymfocytov.
 2. Zvýšená aktivita makrofágov
 3. Zvýšená neovaskularizácia
 4. Zvýšená proliferácia fibroblastov
 5. Zlepšená proliferácia keratinocytov
 6. Zlepšená proliferácia buniek
 7. Rýchlejšie hojenie rán
 8. Zvýšená tvorba a syntéza kolagénu v poškodených tkanivách


Špecifikácia:

Dve 830nm infračervené laserové diódy na ošetrenie

On/Off zapnutie/vypnutie

Dva LED indikátory prevádzky

Ovládacie tlačidlo na  Start/Stop  lasera

Batériový otvor na 9V  alkalickú batériu

Adaptér na napájanie

Konektorový pin na pripojenie napájania

Ochranné okuliare

Manuál na použitie

Laser pozičný pás

Na dosiahnutie čo najlepších výsledkov  na dočasný ústup bolestí  doporučujeme používať trikrát za týždeň počas dvoch týždňov, celkom 6 ošetrení.  Laserové  svetlo stimuluje bunky a podporuje hojenie. Potrebuje to čas kým spozorujete zlepšenie a  ústup bolestí. Po ošetreniach  uvidíte maximum zlepšenia na konci šiesteho ošetrenia.

Obrázok

Obrázok

Zhrnutie

Existujú 2 typy laserov: medicínsky a kozmetický laser.

Kozmetické lasery slúžia sa skrášľovanie, t.j. lasery na odstraňovanie vrások, lasery na depiláciu, lasery na liečbu akné atď. Aplikácia je povrchové ožarovanie pokožky.

Medicínske lasery slúžia na liečbu a prevenciu ochorení. Medzi najefektívnejšie metódy patria ožarovanie nosnej dutiny a vnútrožilové ožarovanie.