Depilačný laser

Laserový prístroj na odstraňovanie chĺpkov: Venus Laserový depilátor od spoločnosti Kingray

Ako pracuje laserový depilátor? Laserový depilátor má vlnovú dĺźku 808nm. Laser prechádza pokožkou a je absorbovaný melanínom, zahreje vlasový folikul, ktorý sa následne teplom zničí a postupne sa rast zastaví úplne.

Aké výhody ponúka laserový depilátor Venus?

1. jednoduché použitie

2. minimálny pocit pálenia

3. efektívny

4. jemná pokožka

5. pre domáce použitie s rovnakou efektívnou technológiou ako profesionálne laserové depilátory používané v profesionálnych salónoch

6. vhodné pre všetky typy pleti vrátane tmavej

Ako dlho trvá aplikácia napr. depilácia jednej dolnej končatiny? Depilácia trvá približne pol hodinku.

Čo by som mala pociťovať? Depilácia je bezbolestná. Pokiaľ pociťujete pálenie alebo iné nepríjemné pocity, znížte intenzitu.

Ako Venus používať?

1. Chĺpky je vhodné depilovať keď dosahujú 1-2mm dĺžku.

2. Pri prvom použití si zvoľte nízku intenzitu. Najlepšie výsledky sa dosahujú pri vysokej intenzite.

3. Je normálne, keď pociťujete mierne pálenie. Danú časť tela je dobré ošetriť raz za 2 týždne, pričom väčšinou postačuje 4 opakovaní depilácie.

4. Môže sa vám zdať, že chĺpok stale rastie. Je to v dôsledku, že je vytláčaný von. Chĺpok odpadne sám. Pri pravidelných aplikáciách prestane rásť úplne.

5. K vypadnutiu chĺpkov dochádza 10-14 dní po aplikácií. V prípade potreby, si ich odstráňte samy a zvyšky, ktoré ostanú vo vnútri sa uvolnia samy.

Akú si môžem zvoliť intenzitu? Venus ponúka intenzitu slabú, strednú a silnú.

Kedy môžem zapnúť laserové vyžarovanie? Keď mate laser priložený k pokožke, spustite laserový lúč.

Čo môžete očakávať? Pre dlho trvajúci efekt je potrebné aplikovať depilátor 6-8 mesiacov. Po 3 aplikáciách nedochádza k viditeľnej zmene. Po mesiaci spozorujete, že chĺpok je svetlejší a jemnejší. Po 5 ošetreniach spozorujete  výrazný pokles objemu chĺpkov. Po 10 aplikáciách budete mať krásnu pokožku bez chĺpkov, akoby ste ich tam nikdy nemali.

Môže jediná aplikácia odstrániť chĺpky? Nie, pretože rast chĺpkov prechádza 3 fázami a to Anagen, Catagen a Telogen. Časový interval, aby sme pokryli celý cyklus rastu chĺpkov (hlavne Anagen) sa líši u každého človeka. 4 aplikácie sú potrebné.

Načo si mám dávať pozor? Nevystavujte depilované miesto slnečnému žiareniu 2-3 dni po aplikácii a horúcej vode 1-2 dni po aplikácii. Odporúčame studenú sprchu.

Typ lasera

Diode Laser

Vlnová dĺžka

808nm

Výkon

DC.9V.1200mA

Balenie obsahuje

Prístroj, Adaptér, Manuál, Chladiaca emulzia, Ošetrujúca emulzia

Obrázok

Obrázok

Zhrnutie

Existujú 2 typy laserov: medicínsky a kozmetický laser.

Kozmetické lasery slúžia sa skrášľovanie, t.j. lasery na odstraňovanie vrások, lasery na depiláciu, lasery na liečbu akné atď. Aplikácia je povrchové ožarovanie pokožky.

Medicínske lasery slúžia na liečbu a prevenciu ochorení. Medzi najefektívnejšie metódy patria ožarovanie nosnej dutiny a vnútrožilové ožarovanie.