Článok o biolampe

Biolampa s novou patentovanou technológiou

Biolampa je prístroj určený na fototerapiu, teda liečbu svetlom. Na trhu existuje množstvo biolámp, avšak s prevratnou technológiou prichádza práve biolampa BIOgene II od spoločnosti Yalong Trade s.r.o. Poprosili sme konateľa Ing. Františka Kokoša, aby nám ju bližšie popísal.

Čím sa odlišuje vaša biolampa od iných?

Snažili sme sa vytvoriť niečo nové a efektívnejšie ako trh v súčasnosti ponúka. Preto sa už 5 rokov zúčastňujeme zahraničných laserových kongresov, kde sme sa naučili (a stále sa učíme) mnoho o fototerapii a svetle. Skonštruovali sme biolampu, ktorá efektívnejšie využíva svetlo, a zároveň sa vlastnosti svetla nestrácajú v takej miere, ako u iných biolámp. Každá farba obsahuje 48 LED génových biologických diód v špeciálnom usporiadaní so špeciálnou zrkadlovou technológiou. Biolampu si priložíte k pokožke, pričom sa svetlo odráža medzi zrkadlami hlavice a ožarovanou pokožkou. Takto maximálne využívame vlastnosti svetla a jeho vplyv na tkanivá a pokožku. Momentálne sa predáva BIOlampa s lineárnou polarizáciou, ale máme pripravené aj kruhovo polarizované svetlá, ktoré budú využívať polarizáciu stabilnejšiu v mäkkých tkanivách.

Na aké ochorenia je biolampa vhodná?

Biolampa je terapia svetlom, pričom každá farba má inú vlnovú dĺžku a iný prienik do pokožky a tkanív. Preto je každé svetlo určené na iné použitie. Najhlbšie preniká červené svetlo, preto je vhodné na zlepšenie prekrvenia, mikrocirkulácie, ožarovanie projekcie orgánov, tlmenie bolesti a pod. Modré svetlo má zase najkratšiu vlnovú dĺžku a používa sa na liečenie preležanín, hojenie rán, na akné, baktérie a iné problémy s pokožkou. Zelené a žlté svetlo slúži na regeneráciu nervového systému.

Prečo je vaša biolampa najlacnejšia?

Snažili sme sa zostrojiť prístroj v cenovej relácii pre každého. Okrem toho ju predávame cez náš e-shop, čo výrazne znižuje náklady na predaj. Mali sme záujemcov o priamy predaj, avšak cena by sa navýšila a už by nebola prístupná pre všetkých. V tejto cenovej hladine ju kupujú študenti, športovci, dôchodcovia aj mamičky na materskej dovolenke.  Je to najnižšia cena spomedzi všetkých biolámp.

Máte vašu technológiu patentovanú?

Na špeciálnu technológiu biolampy máme podaný patent, presnejšie úžitkový vzor a vlastníme ochrannú známku BIOgene.

V ktorých krajinách biolampu predávate?

Naším najväčším trhom je Slovensko. Momentálne prebiehajú rokovania s tureckým partnerom, ktorý by ju chcel distribuovať okrem Turecka aj v arabských krajinách. Ďalej rokujeme o exkluzivite v Česku a Maďarsku.

Aké ďalšie prístroje plánujete vyrobiť v budúcnosti?

Náš kľúčový produkt je laser BIOquant na liečbu srdcovo-cievnych ochorení, ktorý máme tiež patentovaný.

Biolampu BIOgene II budeme vylepšovať práve kruhovou polarizáciou, pridáme tiež nové farby svetiel. Momentálne prebiehajú rokovania na klinickú štúdiu. Prinesieme aj ďalšie nové prístroje, o ktorých sa určite dozviete s predstihom.

Úplnou novinkou je však biolampa Stmlight, ktorá má tiež patentovanú technológiu a účinok svetla je rovnaký ako pri BIOgene II, ale má modernejší dizajn.

Príjemný deň.

Ing. František Kokoš