biolampa použitie biolampa cena biolampa predaj

Biolampa, prečo lacná neznamená menej účinná, ale načo si dať pozor?

Biolampa, prečo lacná neznamená menej účinná, ale načo si dať pozor?

Biolampa je pomôcka, ktorá pomáha pri liečbe mnohých ochorení od bolestí nôh, chrbta, po akné, jazvy, afty, herpesy, zápaly hrdla, dermatologické problémy atď.

Biolampa je založená na pôsobení polarizovaného svetla, ktoré pozitívne ovplyvňuje mnohé funkcie v organizme.

Spôsob aplikácie – ožarovanie z diaľky, alebo priložením na pokožku

Biolampy, ktoré ožarujú pokožku z diaľky strácajú na výkone rozptylom svetla a odrazmi svetla od pokožky a preto účinok je menší ako pri biolampách, ktoré sa aplikujú tesne na pokožku. Na druhej strane veľmi výkonné biolampy sa aplikujú len z diaľky vzhľadom k prebytku výkonu a kvoli rozmerom sú upevnené v stojane a majú polohovateľné hlavice.

Vybavenie biolampy-so zrkadlami, alebo bez nich

Ďalšou vynikajúcou novinkou sú zrkadlá. Pokiaľ sa biolampa priloží na postihnuté miesto a má v sebe zabudované zrkadlá, účinok sa znásobuje. Svetlo vychádzajúce z biolampy preniká do pokožky a časť sa odrazí ku svetlu biolampy a ide zase do pokožky, týmto sa účinok znásobuje, a polarizácia sa nestráca.

Farby biolampy-každá má svoj účinok

Každá farba má svoju vlnovú dĺžku a preniká rozdielne do pokožky.

Napríklad modrá preniká najplytšie, ale vyvoláva oxidačné účinky preto je vynikajúca na akné a dermatologické ochorenia, lebo ak pôsobí na akné baktérie, tie nemajú antioxidačný systém (ako ľudské bunky), nevedia sa brániť, až nakoniec hynú.

Červená zase najhlbšie a preto sa používa na bolestivých miestach. Okrem toho má aj pozitívny účinok na prekrvenie a tak môžu ustupovať opuchy a potláča sa vznik zápalových reakcií.

Je potrebné si farby naštudovať, aby ste vedeli, ako ich správne použiť hoci niektoré zdroje o ich účinkoch majú aj merne odlišné názory. Nie je však pravda, že hociktorá farba je vhodná na všetko.

Okrem toho jednotlivé farby pomáhajú v bunkách, napríklad modré svetlo aktivuje zinok a znižuje cholesterol, zelené a žlté zase blahodárne pôsobí na nervové bunky a červené tak ako predstavuje energiu ohňa aktivuje tvorbu energie v bunkách a ich antioxidačnú ochranu.

Žehličky na pleť, alebo mnohé prístroje, ktoré  nemajú polarizáciu  nie sú biolampami. Ak by boli, tak aj vrecková baterka by bola potom biolampou.

Mnohí dovozcovia začali dovážať prístroje, ktoré slúžia na kozmetické účely a začali ich niektorí označovať ako biolampy. Ale hoci hovoria o biolampe bez polarizácie, nie je možné akceptovať ich označenie ako biolampa. Je preto dôležité, aby ste kupovali lampy aspoň s polarizovaným svetlom.

Stimlight a Biogene, patentované biolampy od Yalong Trade s.r.o.

Yalong Trade, Slovenská spoločnosť má patentované riešenie na biolampy, ktoré:

  • sa používajú bezprostredne na pokožke alebo jej bezprostrednej blízkosti
  • Majú polarizované svetlo
  • Majú zabudované špeciálne úzkopásmové diódy
  • Majú zrkadlovú technológiu

Upozornenie

V prípade, že ste natrafili na podobný  výrobok, ktorý nie je od spoločnosti Yalong Trade s.r.o. tak sa nejedná o originálny výrobok a takýto prístroj pravdepodobne nemá polarizované svetlo. Na trhu sa objavili kópie Stimlight a Biogene, ktoré nevyhovujú definícií biolampy a porušujú patentové práva, čo už spoločnosť rieši. Stimlight a BIOgene sú registrované ochodné známky ako aj ich patent patrí spoločnosti Yalong Trade.

Yalong Trade s.r.o.

Yalong Trade s.r.o. je Slovenská spoločnosť, ktorá sa venuje fototerpiám. Sú výrobcom laserovej zdravotíckej pomôcky BIOquant, aniónových vložiek BIOanion a biolámp Biogene a Stimlight. Disponujú patentami na Bioquant, Biogene a Stimlight. Sú registrovaným   výrobcom zdravotníckych pomôcok a fototerapeutických prístrojov.