Ultrazvukové žehličky

Ultrazvuk sa zle šíri vzduchom a stráca silu. Preto pri aplikácii na pokožku sa používa obvykle kontaktný gél ako prostriedok na zlepšenie prenosu kmitov. Môže byť použitá aj voda, alebo pleťové mlieko, avšak prenos kmitov ultrazvuku do pokožky je takto menej účinný.

Vibrácie vytvárajú efekt kompresie a dekompresie, ale tiež sa to nazýva mikromasáž. Zvyšuje sa priepustnosť bunkových membrán a prietok tekutín, zlepšuje sa bunkový metabolizmus. Lokálny vzrast teploty je v dôsledku trenia z mikromasáže. To stimuluje prietok krvi a zvyšuje sa aj teplota v ošetrovanej oblasti.

Efekty ultrazvuku:
Sonoforéza: Hydrofilný gél preniká cez bariéru pokožky. Preto kvalita gélu, jeho čistota, nezávadnosť je veľmi dôležitá!
Fibrolýza: Tento efekt vzniká v hĺbke tkaniva, mechanicky uvoľňuje spojovacie fibrózy.
Metabolizmus: Zlepšuje sa priepustnosť membrán buniek a tým bunková výmena, odstraňovanie toxínov a škodlivín z pokožky.
Drenážny efekt: Generuje sa reflexívna vazodilatácia a prietok lymfy.
Lipolýza: Zlepšuje sa rozpúšťanie tukov, trigyceridov, napomáha tomu aj použitie lipolýzneho gélu.
Spevnenie tkaniva: Je výsledkom všetkých procesov od detoxikácie cez látkovú výmenu až po normalizáciu tkaniva.
Frekvencie: 1-MHZ sa obvykle používa na telo a nad 3-MHZ na tvár.

Gély: Používajú sa čisté gély ako pri ultrazvukovom vyšetrení, alebo s prísadami Aloe Vera na špecifické problémy ako akné, s kapsaicínom ako pri celulitíde atď. Odporúčajú sa aj prípravky s obsahom hyaluronanu, napríklad Hyaluronového gélu, ako špičkového produktu, ktorý sa rozvinie do svojho objemu v najhlbších štruktúrach pokožky. Je dôležité, aby bol zmesou nízko a vysokomolekulárneho hyaluronanu, čo umožní výbornú distribúciu v pokožke.

Príklad:

- žehlička Slimming proti celulitíde: obsahuje ultrazvuk, infra

- žehlička Maya na boj s vráskami: obsahuje ultrazvuk, 3 rôzne fotóny