Galvanické žehličky

Funkcia iónov:
• Kladné ióny čistia póry od nečistôt, make -upu, mazu v hĺbke pórov.
• Záporné ióny zvyšujú schopnosť pokožky absorbovať výživu a látky z kozmetických prípravkou používaných pri ošetrení, čím vstupujú do hlbších vrstiev pokožky.
• Oboje kladné aj záporné ióny existujú súčasne, je jedno, či je elektróda na tvári kladne alebo záporne nabitá. Prevládajú žehličky so záporným potenciálom na elektróde na tvári. Vtedy z pokožky vystupujú kladné ióny. Označenie u výrobcov nie je jednotné. Napr. žehlička Vashti má pri kladných iónoch kladné ióny vystupujúce z pokožky.

Energia z galvanickej iónovej výmeny útočí na baktérie a podporuje regeneráciu buniek. Nečistoty z pórov sa dostavajú na povrch pokožky. Po jej očistení, následne použité vyživujúce látky a gély sa transportujú hlbšie do pokožky. Pokožka je viac hydratovaná a pleť sa napne, čo vrásky vyrovnáva a redukuje.

Pre maximalizáciu efektu odporúčame počas aplikácie používať vodivý gél, čo zlepšuje priebeh procesu, alebo čistiace pleťové mlieko na vyčistenie pokožky a v závere kvalitnejší produkt vhodný k tomuto druhu ošetrenia napr. gél s obsahom kyseliny hayluronovej. Perfektné vstrebanie vášho obľúbeného krému, gélu či vyživujúceho prostriedku sa zlepšuje jemnými vibráciami, ale najefektívnejšie sú ultrazvukové kmity na vnášanie do hĺbky pokožky.