Porovnanie

Čo je trvalá depilácia?

Trvalá epilácia je odstraňovanie chĺpkov natrvalo.

Aké sú spôsoby trvalej depilácie?

Existujú dva základné spôsoby trvalej depilácie, depilácia laserom a depilácia IPL svetlom. Oba spôsoby odstraňujú chĺpky na základe zahriatia vlasového korienku na teplotu, ktorá chĺpok zničí. Pri takejto teplote sa chĺpok trvalo poškodí. Je potrebné depiláciu opakovať, pretože chĺpky rastú v rôznych rastových fázach. Chĺpok je možné zničiť jedine v rastovej fáze.

Depilácia laserom?

Na trhu existuje množstvo laserových prístrojov. Prístroje na laserovú depiláciu majú špecifické parametre, vlnovú dĺžku a intenzitu. Čím je intenzita vyššia, tým sa dosahuje vyšší účinok. Je potrebné si vybrať správny laserový depilátor. Niektoré laserové depilátory odstraňujú chĺpok po chĺpku a niektoré väčšiu plochu naraz. Akú plochu ožarujú sa odrazí aj na cene.

Na trhu sú známe značky Benus a Xemos, ktoré ožarujú chĺpok po chĺpku.

Zvyčajne sa aplikácia opakuje niekoľkokrát, keďže vlasové korienky sa efektívne ničia iba vo svojej rastovej fáze. V rovnakom čase však nie sú všetky chĺpky v tejto fáze a postupne do nej dorastajú v cykloch. Na depiláciu postačuje dĺžka chĺpkov 1-2 mm. Ďalší zákrok sa zvykne opakovať po 1-2 týždňoch. Nie je povolené slnenie ani solárium.

Depilácia IPL svetlom?

Jednou z úspešných progresívnych metód je intenzívne pulzné svetlo IPL. Podstata metódy IPL spočíva v krátkodobom svetelnom impulze. Svetelný impulz je energeticky dostatočne bohatý pulzný svetelný záblesk vysokej intenzity, ktorého energia sa v cieľových štruktúrach mení na teplo. Opakovaným tepelným pôsobením na tieto vrstvy kože dochádza k trvalému zničeniu rastu chĺpkov.Podstatou ošetrenia IPL prístrojom je metóda selektívnej fototermolýzy. Zničenie je trvalé, takže v takto ošetrenom mieste už chĺpok nikdy nevyrastie. Je však dôležité povedať, že táto metóda úspešne ničí len pigmentové (sfarbené) vlasové folikuly. Slabé svetlé a šedivé chĺpky sa IPL depiláciou odstrániť nedajú.

Ako funguje depilácia? Aké sú rastové fázy?

Vlasy aj chĺpky v priebehu svojho života prechádzajú určitými rastovými cyklami. Pre úspešný výsledok depilácie je potrebné zasiahnuť chĺpok v jeho aktívnej rastovej fáze (anagéne), kedy obsahuje najviac farbiva - melanín. Počet - percento korienkov v aktívnej fáze je rôzne na jednotlivých častiach tela a do určitej miery individuálne. Ostatné korienky na danej časti tela sú v kľudovej fáze (telogéne). Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto sú medzi jednotlivými depiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela, aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do aktívnej fázy ,stmavlo a mohlo byť zničené laserovým alebo IPL lúčom. Vo všeobecnosti je najvhodnejší čas na opakovanie zákroku doba, keď chlpy začínajú zase rásť.

Porovnanie našich prístrojov na trvalú depiláciu. Prístroje na báze lasera, alebo IPL svetla. Vhodné na doma, alebo do kozmetických centier.

POROVNANIE
BENUS XEMOS RUBIA 2V1 ESPIL ESPIL 2V1
TYP Laser Laser IPL svetlo IPL svetlo IPL svetlo
FUNKCIE Odstraňovanie chĺpkov Odstraňovanie chĺpkov Odstraňovanie
chĺpkov
Odstraňovanie
chĺpkov
Odstraňovanie
chĺpkov
Fotoomladzovanie Fotoomladzovanie
Odstraň. 
Pigmen. Škvŕn
Odstraň. 
Pigmen. Škvŕn
Odstraň. Jazvičiek po akné Odstraň. Jazvičiek po akné
Životnosť Bez 
obmedzenia
Bez 
obmedzenia
Závisí 
od intenzity
Závisí 
od intenzity
Závisí 
od intenzity
1-100 000 1-8000 1-8000
2-85 000 2-7000 2-7000
3-75 000 3-6000 3-6000
4- 65 000 4-5000 4-5000
5 - 50 000 3-3000 3-3000
Náhradná lampa NIE ÁNO ÁNO
Nahradné lampy Na fotodepiláciu Na fotodepiláciu
Na fotoomladzovanie
Depilácia Po jednom 
chĺpku
Po jednom 
chĺpku
10x30mm 
plocha naraz
20x30mm 
plocha naraz
20x30mm
plocha naraz
Predpríprava Na chĺpky 
1-2mm dlhé
Na chĺpky 
1-2mm dlhé
Na oholenú pokožku Na oholenú pokožku Na oholenú pokožku
Úspešnosť 50-70% 50-70% 70-90% 70-90% 70-90%
Vhodné Na doma Na doma Na doma
Do kozmet. Centier
Na doma
Do kozmet. Centier
Na doma
Do kozmet. Centier
Cena 159,00 EUR 159,00EUR 399,00 299,00 EUR 349,00 EUR

REFERENCIE ZÁKAZNÍKOV:

  • Monika, JÚL 2014, ESPIL
    Dobrý deň, ďakujem za Espil.Máme ho doma už 4 mesiace a používam ho aj ja, aj dcérka. Obe si ho pochvaľujeme.

  • Vierka, JÚN 2014, ESPIL
    ESPIL je dobrý. Mám ho od začiatku roka. Nemyslela som, že už v lete budú môje chĺpky tak výrazne zredukované.

  • Salón Janka, JÚN 2014, Referencia z listu, ESPIL 2V1
    Dobrý deň, zakúpili sme si Espil. Máme s ním v salóne dobré skúsenosti. Aplikácia je rýchla a pracovníčky si ho pochvaľujú. Máme od vás aj biolampu, aj žehličku Profi, ktoré pravidelne používame na zákazníkoch. Ďakujeme. Salón Janka