Novinky

Biolampa použitie

Biolampa aktívne pomáha a to zlepšenín mikrocirkulácie v danej oblasti, aktivovaním vnútorných obranných a reparačných procesov, zvýšením tvorby ATP, dodaním energie bunkám, upokojením nervov atď.

Je to vynikajúca pomôcka, ktorú vie využiť každý člen rodiny.

 

Článok tu 23.3.2016

Biolampa, prečo lacná neznamená menej účinná a načo si dať pozor?

Biolampa s polarizovaným svetlom a zrkadlami je jednotkou na trhu. Pokiaľ sa biolampa priloží na postihnuté miesto a má v sebe zabudované zrkadlá, účinok sa znásobuje. Svetlo vychádzajúce z biolampy preniká do pokožky a časť sa odrazí ku svetlu biolampy a ide zase do pokožky, týmto sa účinok znásobuje, a polarizácia sa nestráca.

Článok tu 23.3.2016

 

Chia semiačka, sú naozaj také vzácne pre zdravie?

Chia semiačka majú množstvo benefitov pre zdravie. Obsahujú množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov, ale aj mastné kyseliny. Sú  vhodné na priamu konzumáciu, alebo na varenie. Napríklad z nich viete pripraviť raw puding, alebo vynikajúce palacinky. Môžete ich pridať aj do vášho obľúbeného smoothie.

Článok tu 18.3.2016

 

 

Ako LDL cholesterol efektívne znížiť? Poradíme vám.

Najskôr sa musíme naučiť, ktorým jedlám sa vyhnúť, aby sme znížili náš cholesterol. Nejde o vynechanie všetkých jedál, ktoré obsahujú nasýtené tuky a cholesterolu, ale o to, aby ste sa naučili ich správne kombinovať.

Ak si na obed doprajete steak, na raňajky si dajte mussli a na večeru zeleninový šalát s orechami.

Diéta, ktorá pozostáva z vysokého množstva cholesterolu, nasýtených tukov a trans tukov zvyšuje hladinu LDL zlého cholesterol a zvyšuje riziko aterosklerózy, infarktu a iných srdcovocievnych ochorení.

Článok tu 14.3.2016

 


Prečo ovocie hnedne a ako sa tomu vyhnúť? Stráca ovocie vitamíny, keď oxiduje?

Čerstvé ovocie žiari krásnymi farbami a na pohľad vidno, že je plné prospešných látok. Avšak, keď je ovocie uskladnené nevhodne, alebo ak sa napríklad spracuje, tak začne strácať výživné látky. Oxidácia je prirodzený proces, ktorý ovplyvňuje všetky zložky vrátane vitamínov a minerálov. Je to proces, ktorý vidíte napríklad na nakrájanom jabku, ktoré necháte cez noc na linke. Zhnedne. A nie len to. Stratí množstvo potrebných výživných látok. Ktoré a ako sa tomu vyhnúť sa dozviete v článku.

Článok 14.3.2016

Prírodné oleje a ako si vybrať ten správny? A nie len to, na konci vám poradíme recept ako schudnúť

Porovnanie kokosový olej, olivový olej, orechový olej a avokádový olej.

V kuchyni treba mať niekoľko olejov, lebo každý ma niečo do seba a každý má iné zloženie. Telo bude profitovať z každého oleja, ak je konzumovaný v primeraných dávkach. Popíšeme oleje od toho najpriaznivejšieho a popíšme v tomto článku, len tie oleje, ktoré by ste mali mať určite v kuchyni.

Článok tu 14.3.2016

Žehličky na pleť, ako nám môžu pomôcť a potrebujeme ich vôbec?

Žehlička na pleť má niekoľko funkcií a jedna z nich je lepšie vstrebávanie pleťových gélov a krémov. Ale tých funkcií je viacej.

Svetlá pomahajú napríklad zlepšovať tvorbu kolagénu, alebo zlepšuju mikrocirkuláciu.

Mikromasáž zase upokojí svaly a tým navodí pocit oddychu pre pokožku.

Článok tu 9.3.2016

 

 

Kordyceps, najstrašidelnejšia huba na svete, ale zároveň  huba s nespočetnými účinkami na zdravie človeka

Zoznámte sa. Kordyceps. Huba, ktorá infikuje hmyz a článkonožce.  Avšak nie je to obyčajná huba. Je špeciálna. Napadne hostiteľa, nahradí jeho tkanivá a jeho klíčky a stonky rastú z jeho tela. Tieto stonky uvoľňujú spóry do vzduchu a napádajú ďaľších hostiteľov.  Čo je ešte zaujímavé je to, že existujú mnohé druhy kordycepsov a každý z nich napáda jeden druh hmyzu, alebo článkonožcov.

Článok tu 9.3.2016

 

 

Posiľňovanie pamäti a koncentrácie potravinami a prístrojmi

Áno a nie je toho málo. Existujú potraviny, ktoré pomáhajú mozgu regenerovať sa, ale aj prístroje, ktoré pomáhajú zlepšovať vlastnosti krvi a zlepšujú okysličenie a výživu mozgu a nervových buniek.

Mozog vekom starne a neuróny odumierajú. Preto vo vyšom veku viacej zabúdame a naša pamäť a koncentrácia sa zhoršuje. Okrem toho zvýšený cholesterol, triglyceridy, alebo glukóza prispievajú ku ochoreniam nie len srdca, alebo aj mozgu a iných orgánov.

Pomôžme si potravinami a prístrojmi a znížme riziko rozvoja ochorení ako demencia, Alzheimerova choroba, alebo skleróza.

Článok tu

8.3.2016

 

Novinky v liečbe vysokého krvného tlaku

Vysoký krvný tlak je ochorenie, ktoré patrí medzi civilizačné ochorenia. Vznik hypertenzie zvyšuje riziko infarktu, porážky, trombózy atď. V prípade, že už trpíte na vysoký krvný tlak, musíte konzumovať lieky každý deň pravidelne.

Existuje prístroj, ktorý upravuje  normalizuje vysoký krvný tlak, ale je potrebné ho používať každý deň.

Článok tu

8.3.2016

 

 

Raw koláče a dezerty a ich prínos pre zdravie

Raw, raw, raw....všade počujeme len raw. Reštaurácie a obchody ponúkajú nové produkty, raw koláče, raw torty, tyčinky atď. Je raw zdravšia alternatíva od pečených výrobkov.

Odpoveď je určite áno. Raw dezerty obsahujú väčšinou prírodné suroviny ako avokádo, kokosový olej, semiačka, orechy, ale to ich robí aj od klasických múčníkov omnoho drahšie. Okrem toho sú tepelne neupravované, čím si zachovávajú množstvo antioxidantov.

 

Naučte sa si pripraviť jednoduché raw dezerty aj doma, pomôžeme vám ako.

Článok tu 7.3.2016

 

Objavili sme zaujímavý článok

Rakovina kože, starnutie, vrásky a slnko

Zaujímavý článok, ktorý popisuje, aké sú slnečné lúče škodlivé a ako sa pred nimi chrániť. Vedeli ste, že človek, ktorý denne používa hydratačný krém s ochranným faktorom 15 vyzerá v 40 rokoch o 10 rokov mladšie?

Dobrý dôvod, aby sme ho začali používať.

 

Článok tu. 4.3.2016

 

Pomazánka plná antioxidantov

Počuli ste už o pomazánke, ktorá obsahuje len všetko zdravé? Ešte nie? Tak my vám recept prezdradíme. Obsahuje potraviny, ktoré sa v ORAC nachádzajú na popredných miestach. Nie len to, že je zdravá, ale je aj veľmi chutná a pochutnajú si na nej aj vaše deti. Pripravte si doma náhradu masla, ktorá vás ráno nabije potrebnými minerálmi a vitamínmi.

Kukurma, zázvor, kokosový olej, cesnak....toto všetko vám posilní imunitný systém a ochráni vás pred závažnými ochoreniami.

 

Článok tu 4.3.2016

 

Ateroskleróza a Alzheimerova choroba, čo majú spoločné?

Odnášanie odpadových látok je veľmi dôležité. V prípade, že krvinky a cievy nie sú v dobrom stave, odnášanie odpadov je sťažené a postihuje to pomaly celé telo. Pokiaľ máte červené krvinky pospájané v ruličkách vďaka lipidoproteínovým väzbám, krvinky nie sú schopné naviazať kyslík, tak akoby mali. Bioquant a kokosový olej je alternatíva, ktorá vám môže pomocť buď ako prevencia týchto ochorení, alebo pri zlepšovaní symptómov a rozvoja Alzheimerovej choroby.

Článok tu 3.3.2016

 

Kurkuma, neobyčajné korenie s neobyčajnými účinkami na zdravie

Kurkuma je vynikajúce žlté korenie, ktoré sa viac ako 4000 rokov používa v Ajurvéde a Čínskej tradičnej medicíne ako liečivo na mnohé ochorenia. Je známa svojími proti-zápalovými účinkami. Pomáha pri liečbe mnohých ochorení, ale zároveň je aj prevenciou. Pravidelonou konzumáciou kurkumínu posiľňujete imunitný systém a dostávate do organizmu viacej antioxidantov.

Článok tu 3.3.2016

 

 

Detoxikácia pleti nebola nikdy jednoduchšia

Vplyvom mnohých faktorov sa v pleti hromadia odpadové látky, ktoré zhoršujú syntézu a produkciu kolagénu, alebo kvalitu elastínových vlákien. To má za následok rýchlejšiu tvorbu vrások, dehydratáciu pleti (aj keď pijete dostatok vody), tvorbu kruhov pod očami, opuchov, alebo aj vznik ekzému a iných kožných ochorení. Pleť sa potrebuje zbavovať týchto odpadových proteínov, aby sa mohli tvoriť nové nepoškodené bunky. Wellmaxx prináša detoxikačnú radu, ktorá prešla trojitým testovaním a výsledkom je efektívne odstraňovanie voľných radikálov, oxidačného a environmentálneho stresu ako aj zlepšenie tvorby a syntézu kolagénu.

Článok tu 2.3.2016

 

 

Nové účinné látky v kozmetickom priemysle na boj s vráskami

Kozmetické firmy stale vyvíjajú nové produkty, ktoré testujú a zdokonaľujú, aby odstraňovali vrásky čo najefektívnejšie a zároveň, aby boli čo najšetrnejšie k pleti. Kyselina hyalurónová je stále číslo jeden na jemné vrásky a zlepšovanie hydratácie. Avšak na hlboké vrásky už existujú iné aktívne ingrediencie, ktoré vás omladia o niekoľko rokov. Ich účinky sú nesporné a preukázané množstvom dermatestov a sú číslo jedna na hlboké a mimické vrásky.

Článok tu. 1.3.2016

 

Vírus Zika, ohrozuje aj nás?

Od roku 2015 vírus Zika sa začal šíriť v Brazílií až do Južnej a Strednej Ameriky a Karibiku. V roku 2016 Európska únia vydala varovanie na cestovanie do hore spomenutých krajín. V Kolumbií minister zdravotníctva odporúča odloženie plánovania tehotenstva o pár mesiacov neskôr. Zika sa šíri rýchlo. Bol evidovaný už v 20 krajinách Ameriky, jeden prípad bol zaznamenaný v Česku a jedno nepotvrdené podozrenie na Slovensku. V roku 2015-2016 Brazílske ministerstvo zdravotníctva potvrdilo viac ako 3500 mikrocefálií, niektoré bábätká mali závažné stavy a niektoré zomreli.

Článok tu. 1.3.2016

 

Pozor na chrípku, netreba ju podceňovať

Chrípka je ochorenie, ktoré nás zbaví síl na niekoľko dní. Už niekoľko hodín po nákaze sa cítime slabí, unavení, všetko nás bolí a nevládzeme nič urobiť. Náš organizmus sa nám snaží povedať: ,,Pozor, máš chrípku a snažím sa s ňou bojovať, tak si už ľahni do postele a oddychuj,,. Ale my máme množstvo práce a nemôžeme si dovoliť vynechať ani jeden deň. Ale pozor. Hrozia vám celoživotné následky vrátane poruchy srdcového svalu, alebo dokonca ochrnutia.

Článok tu. 29.2.2016

 

 

Wellmaxx prináša organickú radu kozmetiky na vrásky

Spoločnosť Wellmaxx je uznávaná firma, ktorá vyrába luxusnú a značkovú kozmetiku dlhé roky. Ich produkty sú vyhľadávané zákazníčkami, ale aj kozmetickými salónmi, wellness centrami a masážnymi centrami. Prinášajú novú radu na vrásky, ktorá je vhodná aj pre citlivú pleť. Aktívne ingrediencie a prírodné oleje pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva a sú na báze hodvábneho argánového oleja, ktorý obsahuje množstvo minerálov, antioxidantov a vitamínov.

Článok tu. 29.2.2016

 

Kokosový olej a ochorenia

Kokosový olej by ste mali používať denne, pretože nie je iný olej, ktorý by mal toľko priaznivých účinkov na zdravie. Aj iné oleje ako orechový olej, olivový olej, avokádový olej sú veľmi prospešné, ale ani jeden z nich neobsahuje kyselinu laurovú, kaprilovú a kaprinovú, ktoré majú také množstvo priaznivých účinkov na množstvo ochorení a ani jeden z nich neobsahuje stredné reťazce, ktoré sú okamžitou energiou všetkých buniek.

Článok tu. 29.2.2016

 

Imunita je základom zdravia

Niekedy sa hovorilo, že jedno jablko denne udrží doktora ďaleko. Ale to sa hovorilo vtedy, keď ešte pôda nebola taká prekyselná a plná pesticídov a ovocie nebolo geneticky upravované a menené. Teraz ani 10 jabĺk neudrží doktora ďalej. Potrebujeme ďaleko viacej výživných jedál a potravín zjesť, aby sme si udržali dobré zdravie dlhodobo a nemali oslabenú imunitu. Ešte aj tie vírusy sú silnejšie a zmutované a trvá nám dlhšie kým sa dáme dokopi.

Článok tu. 28.2.2016