Nové účinné látky v kozmetickom priemysle na boj s vráskami

Nové účinné látky v kozmetickom priemysle na boj s vráskami

Kozmetické firmy stále vyvíjajú nové produkty, ktoré testujú a zdokonaľujú, aby odstraňovali vrásky čo najefektívnejšie a zároveň, aby boli čo najšetrnejšie k pleti.

Kyselina hyalurónová je stále na popredných miestach na zlepšenie hydratácie pleti a odstraňovanie jemnych vrások

Kyselina hyalurónová bola niekedy len v tých najdrahších krémoch a géloch. Teraz sa teší veľkej obľube, lebo si právom vydobila popredné miesta pomedzi ďalšie kozmetické ingrediencie. Mnohé gély a séra jej obsahujú maximálnu koncentráciu hneď za vodou, ako je to napríklad pri devee hyaluron gél Superkoncentrát.

Na každom kozmetickom prípravku je zloženie INCI v klesajúcom poradí. Látky na prvom mieste sú aktívne ingrediencie, ktorých je najviac. Aby ste dosiahli maximálne účinky, vždy čítajte zloženie a kupujte si gély, ktoré obsahujú na prvom mieste vodu ,,aqua,, a na druhom mieste kyselinu hyalurónovú. Ak sa jedna o zmes nízko a vysokomolekulárnej kyseliny halurónovej, tak je to ďalšie plus pre túto kozmetiku.

Kyselina hyalurónová dokáže dokonale vyhladiť jemné vrásky, zlepšuje hydratáciu pleti, zlepšuje tvorbu telu vlastnej kyseliny hyalurónovej a zjemňuje pleť.

Úplnou novinkou je extrakt z ibišteka, ktorý je považovaný za prírodný botox

Ani by ste neverili, že sú rastliny, ktoré dokážu znížiť kontrakcie svalov a tým zredukovať vrásky, ale takéto rastliny naozaj existujú. Jedná sa o špeciálny druh ibišteka, ktorý pôsobí ako skutočný botox, len je prírodný a môže byť použitý doma a kedykoľvek. Ak sa takýto extrakt nanesie na pleť, znižuje kontrakcie týchto svalov, takže dochádza k redukcii vrások a vyhladeniu aj mimických a hlbokých vrások.

Wellmaxx koncentrát s ibištekom je číslo jedna na hlboké a mimické vrásky. Už po prvej sedemtýždňovej kúre pleť vyzerá mladšie a vrásky sú zjemnené. Po mesiaci používania zákazníčky mladnú aj o niekoľko rokov.

Peptidy na jemné, hlbšie, hlboké a mimické vrásky

Ďalšou novinkou modernej technológie sú peptidy. Peptidy sú upravené bielkoviny, ktoré po nanesení na pleť komunikujú s bunkami a dávajú telu signály napríklad produkovať viacej hyaluronu, viacej kolagénu zlepšiť hydratáciu pleti atď.

Existuje množstvo rôznych peptidov, ale nasledovné petidy obsiahnuté v kozmetike Wellmaxx Bunkový Lifting Peptidy sú tie najdokonalejšie, vyrábané  a etstované dlhé roky a účinky sú dokázané derma testami.

Peptid Matrixyl 3000:

Táto zložka je dokonalá kombinácia rôznych peptidov, ktoré sú cielené na bunkovú komunikáciu. Peptidy sú vlastne poslovia správ pre mozog, ktoré sa zúčasťňujú a nabádajú telo na vykonanie mnohých reparačných aktivít na pokožke a v pokožke.

Peptid Syn-Coll:

Tento peptid hovorí svalom, aby zrelaxovali a nenapínali sa. Napnutie svalov podporuje vznik vrások a nato, aby sme sa vrások zbavili potrebujeme, aby svaly boli zrelaxované. Tento peptid okrem toho zvyšuje syntézu a tvorbu kolagénu a redukuje aj hlboké vrásky.

Peptid Vinci 02:

Tento peptid je zodpovedný za viazanie látok v pokožke. Zlepšuje regeneráciu a hojenie, zlepšuje komunikáciu medzi bunkami a zlepšuje tvorbu kolagénu, kyseliny hyalurónovej a elastínových vlákien.

Deriváty vitamínu A sú tiež na popredných miestach

Retinol, proretinol a mnohé iné deriváty vitamínu A tvrdia, že dokážu odstrániť starú pleť a nahradiť ju novou. Áno je to tak, ale treba si dávať pozor na vhodný derivát pre vášu pleť, lebo nesprávny môže viace uškodiť ako pomôcť.

Proretinol je najjemnejšia forma, ktorá je vhodná aj pre citlivú pleť. Pomaly pod starou kožou vytvára novú, krásnu pleť bez vrások. Proretinol nájdete napríklad v kozmetike devee preretinol. Je vhodná na jemné, hlbšie a hlboké vrásky.

Pokiaľ chcete dosiahnuť maximálne účinky, vyberte si, čo je najideálnejšie pre vás (kyselinu hyalurónovú, peptidy, alebo proretinol) a skombinujte ich s kúrou z ibišteka.

Nezabúdajte však na pravidlá, ako sa správne starať o pleť, aby ste dosiahli maximálne účinky:

  1. Prečistite pleť od make-upu tonikom, alebo micelárnou vodou.
  2. Prečistite pleť hĺbkovo, enzýmovým pílingom, alebo čistiacou penou.
  3. Naneste prírodný botox, wellmaxx koncentrát s ibištekom.
  4. Naneste vaše obľúbené sérum (hyaluron, peptidy, alebo retinol)
  5. Naneste váš obľúbený hydratačný krém (hyaluron, peptidy, retinol)

Pleť si prečistite aspoň večer pred spaním podľa hore popísaného postupu. Ráno stačí pleť natrieť hydratačným krémom s faktorom aspoň 15.

Po mesiaci uvidíte viditeľné výsledky.